416F27122CKT
Mfr.Part #
416F27122CKT
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
Crystals
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
8pF
Published :
Operating Frequency :
27.12MHz
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Frequency :
27.12MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120Ohm