4123PAX1R03937
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4123PAX1R03937
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
GK,NICU,PTAFG,PU,V0,DSH .150X.35
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Plating :
Storage/Refrigeration Temperature :
73°F (23°C)
Width :
0.354" (8.99mm)
Packaging :
Bulk
Product Type :
EMI Gaskets, Sheets and Absorbers
Shelf Life :
12 Months
Shelf Life Start :
Series :
EcoTemp? 85 X1R
Length :
39.370" (1.00m)
Material :
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
Type :
Fabric Over Foam
Subcategory :
EMI/RFI
Shape :
D-Shape
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Height :
0.150" (3.80mm)
RoHS :
Details
Product Category :
EMI Gaskets, Sheets, Absorbers and Shielding
Product Status :
Active
Brand :
Plating - Thickness :
Package :
Bulk
Attachment Method :
Adhesive
Datasheets
4123PAX1R03937
Fabric Over Foam 0.354" (8.99mm) 39.370" (1.00m) 0.150" (3.80mm) EcoTemp? 85 X1R Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU) D-Shape -40°C ~ 85°C -
4123PAX1R03937 Overview
4123PAX1R03937 Features
Fabric Over Foam
Bulk is used
EcoTemp? 85 X1R series
4123PAX1R03937 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
4123PAX1R03937 RFI and EMI Contacts applications.
  • Transmit
  • Receive
  • Switch
  • LoT applications
  • Power Amplifier
  • Low Noise Amplifier
  • Power management
  • Internet of Things
  • Secure Payment
  • Home and Security
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    SPRING FINGER 1.2H
  • Harwin
    RFI SHIELD CLIP MINI TIN SMD
  • Harwin
    SMT RFI CLIP 1900/TR (T&R)
    RFI SHIELD CLIP MICRO TIN SMD
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM