407F39E012M0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
407F39E012M0000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Published :
Operating Mode :
Fundamental
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Drive Level :
10 µW
Load Capacitance :
20pF
Physical Dimension :
L6.0XB3.5XH1.2 (mm)/L0.236XB0.138XH0.047 (inch)
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Type :
MHz Crystal
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
12MHz
Operating Frequency :
12MHz
Series :
407
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm