407F35E014M7456
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
407F35E014M7456
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Surface Mount :
yes
Frequency :
14.7456MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Load Capacitance :
20pF
Series :
407
Physical Dimension :
L6.0XB3.5XH1.2 (mm)/L0.236XB0.138XH0.047 (inch)
Drive Level :
10 µW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Type :
MHz Crystal
Frequency Tolerance :
±30ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Published :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Mode :
Fundamental
Pbfree Code :
yes
Operating Frequency :
14.7456MHz