400AWMSP1R2M7QE
Mfr.Part #
400AWMSP1R2M7QE
Description
400AWMSP1R2M7QE
30,000 Cycles
Brand :
Circuit :
SPDT
Switch Function :
On-On
Termination Style :
PC Pin
Current Rating (Amps) :
3A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions :
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle, Vertical
Package Type :
No Marking
Package :
Tray
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Actuator Type :
Concave (Curved)
Illumination Type, Color :
Alternate PN :
T401998
Features :
Voltage Rating - AC :
120 V
Voltage Rating - DC :
28 V
Series :
400A