400AWMSP1R2BLKM1QE
Mfr.Part #
400AWMSP1R2BLKM1QE
Description
400AWMSP1R2BLKM1QE
Product Category :
Actuator Type :
Concave (Curved)
Series :
400A
Mounting Type :
Mechanical Life :
30,000 Cycles
Subcategory :
Switches
Package Type :
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Actuator Marking :
No Marking
Color - Actuator/Cap :
Black
Voltage Rating - AC :
120 V
Illumination Type, Color :
Termination Style :
Solder Lug
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Voltage Rating - DC :
28 V