400AWMSP1R1BLKM79CE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
400AWMSP1R1BLKM79CE
Manufacturer
E-Switch
Description
400AWMSP1R1BLKM79CE
Manufacturer :
E-Switch
Product Category :
Features :
Mechanical Life :
30,000 Cycles
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Series :
400A
Switch Function :
On-On
Current Rating (Amps) :
3A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions :
Actuator Marking :
No Marking
Voltage Rating - AC :
120 V
Illumination Voltage (Nominal) :
Subcategory :
Switches
Product Type :
Rocker Switches
Electrical Life :
30,000 Cycles
Color - Actuator/Cap :
Black
Voltage Rating - DC :
28 V
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C