3SU11036AA001AA0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3SU11036AA001AA0
Manufacturer
Siemens
Description
INDICATOR LIGHT, LED AMBER, 110V
Manufacturer :
Siemens
Product Category :
Ingress Protection :
IP20, IP66, IP67, IP69, IP69K, NEMA 1, 2, 3, 3R, 4, 4X, 12, 13
Ratings :
AC
Voltage :
110V
Current :
Dim :
(W x H) 30 mm x 40 mm
Features :
Energy efficiency rating :
n.rel.
Package :
Box
Lens Size :
22.00mm Dia
Body Material :
Plastic
Mounting Type :
Panel Mount
Voltage Rating :
110V AC
Content :
1pc(s)
Height :
40mm
Width :
30mm
Max. temperature :
+70°C
Product Status :
Active
Lens Color :
Panel Cutout Dimensions :
0.88 (22.30mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Weight :
44g
Min. temperature :
-25°C
Type :
3SU1103-6AA00-1AA0
Lamp Type :
LED
Millicandela Rating :
900 ~ 1400mcd
Termination Style :
Screw Terminal
Lamp Color :
Amber
Series :
SIRIUS ACT
Lens Transparency :
Lens Style :
Round with Flat Top
Wavelength - Peak :
Number of indicator lights :
1
Viewing Angle :
Datasheets
3SU11036AA001AA0
Introducing Siemens 3SU11036AA001AA0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:110V, Mounting Type:Panel Mount, Type:3SU1103-6AA00-1AA0, 3SU11036AA001AA0 pinout, 3SU11036AA001AA0 datasheet PDF, 3SU11036AA001AA0 amp .Beyond Siemens 3SU11036AA001AA0 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.