3QHM572D0.5-40.000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3QHM572D0.5-40.000
Manufacturer
Mercury United Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SSXO 40.0000MHZ CMOS
Stock
250
In Stock :
250
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Product Category :
Oscillators
Series :
QuikXO
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Package :
Strip
Spread Spectrum Bandwidth :
-0.50%, Down Spread
Type :
SSXO
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Frequency :
40 MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Output :
CMOS (Low EMI)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)