3QHM53D4.0-16.384
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3QHM53D4.0-16.384
Manufacturer
Mercury United Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SSXO 16.3840MHZ CMOS
Stock
250
In Stock :
250
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
SSXO
Series :
QuikXO
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Output :
CMOS (Low EMI)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±50ppm
Package :
Strip
Voltage - Supply :
3.3V
Ratings :
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
16.384 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
-4.00%, Down Spread