3QHM53D0.5-35.328
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3QHM53D0.5-35.328
Manufacturer
Mercury United Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SSXO 35.3280MHZ CMOS
Stock
250
In Stock :
250
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
-0.50%, Down Spread
Base Resonator :
Crystal
Type :
SSXO
Frequency Stability :
±50ppm
Ratings :
Output :
CMOS (Low EMI)
Frequency :
35.328 MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V
Package :
Strip
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C