3QHM53C0.5-18.432
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3QHM53C0.5-18.432
Manufacturer
Mercury United Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SSXO 18.4320MHZ CMOS
Stock
250
In Stock :
250
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Product Category :
Oscillators
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Package :
Strip
Type :
SSXO
Spread Spectrum Bandwidth :
±0.50%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
QuikXO
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
18.432 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Ratings :
Output :
CMOS (Low EMI)
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C