375LB6C2048T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
375LB6C2048T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVDS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output :
LVDS
Type :
VCXO
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Series :
375
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±20ppm
Published :
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
55mA
Frequency :
204.8MHz