375-102N15A-00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
375-102N15A-00
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
RF MOSFET N-CHANNEL DE375
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Transistor Type :
N-Channel
Gain :
Packaging :
Tube
Frequency :
Current Rating :
15A
Product Status :
Obsolete
Base Product Number :
Series :
DE
Supplier Device Package :
DE375
Package :
Tube
Power - Output :
940W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
1000V
Package / Case :
6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Current Rating (Amps) :
15A
Noise Figure :
Datasheets
375-102N15A-00
Littelfuse 375-102N15A-00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN 2 POLE
    CONN 3 POLE
    CONN 4 POLE
    SEAL BEAM CONN
    COMPLETE LOW COST FAIR 15P PLUG
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
375-0001 Littelfuse 9,062 RF MOSFET N-CH 1000V 10A
375-24 Littelfuse 26,907 PROBE BODY BLANK
375-500 Littelfuse 4,146 MOUNT RECT CAPACITORS 0.030"