36541E5N6JTDG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
36541E5N6JTDG
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 5.6NH 1.6A 48MOHM SMD
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Fixed Inductors
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR
Inductance Tolerance :
5%
Height :
600μm
Max DC Current :
1.6A
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
Nonstandard
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
5.6nH
REACH SVHC :
Unknown
Series :
3650, Sigma Inductors
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Case/Size Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
32 Weeks
DC Resistance (DCR) :
48mOhm Max
Size / Dimension :
0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
Depth :
700μm
Mount :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
250MHz
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
36541E5N6JTDG
TE Connectivity AMP Connectors 36541E5N6JTDG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD