36502A3N3JTDG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
36502A3N3JTDG
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3NH 600MA 80MOHM SMD
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
600mA
Shielding :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Q @ Freq :
50 @ 1.5GHz
Depth :
1.73mm
Case/Size Code :
Construction :
RECTANGULAR
Q Factor :
50
Terminal Placement :
DUAL ENDED
ELV :
Compliant
Inductor Application :
RF INDUCTOR
REACH SVHC :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Number of Pins :
2
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Mount :
Surface Mount
Military Standard :
Not
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.060 1.52mm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Packaging :
Cut Tape (CT)
Packing Method :
TR
Lead/Base Style :
SMD/SMT
Package / Case :
Nonstandard
Radiation Hardening :
No
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
Inductance Tolerance :
5%
Resistance :
80mOhm
Type :
Wirewound
Max Current Rating :
600mA
Tolerance :
±5%
Max DC Current :
600mA
DC Current :
600mA
Test Frequency :
250MHz
Inductance :
3.3nH
Published :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
1.52mm
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
3650, Sigma Inductors
Factory Lead Time :
32 Weeks
Datasheets
36502A3N3JTDG
TE Connectivity AMP Connectors 36502A3N3JTDG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD