36501J3N3JTDG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
36501J3N3JTDG
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3NH 700MA 80MOHM SMD
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Cut Tape (CT)
Shielding :
No
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Height :
457.2μm
Type :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Inductance :
3.3nH
Mounting Type :
Surface Mount
Resistance :
80mOhm
Q @ Freq :
22 @ 250MHz
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
Unknown
Test Frequency :
250MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
Inductance Tolerance :
5%
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Q Factor :
22
Construction :
RECTANGULAR
Number of Pins :
2
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
32 Weeks
Max DC Current :
700mA
Package / Case :
Nonstandard
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Case/Size Code :
Lead/Base Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Depth :
1.12mm
Published :
DC Current :
700mA
Size / Dimension :
0.071Lx0.044W 1.80mmx1.12mm
Series :
3650, Sigma Inductors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
ELV :
Compliant
Military Standard :
Not
Current Rating :
700mA
Datasheets
36501J3N3JTDG
TE Connectivity AMP Connectors 36501J3N3JTDG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD