36401E1N5ATDF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
36401E1N5ATDF
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5NH 700MA 250MOHM SM
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
2
Type :
Thin Film
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Current Rating (Amps) :
700mA
Tolerance :
±0.2nH
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
ELV :
Compliant
Composition :
Thin Film
Depth :
500μm
Inductance :
1.5nH
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Mount :
Surface Mount
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Weight :
652.039032μg
Width :
500μm
Resistance :
1kOhm
Max Operating Temperature :
85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Factory Lead Time :
15 Weeks
Test Frequency :
500MHz
Height :
320μm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Published :
Lead/Base Style :
SMD/SMT
Max DC Current :
700mA
Length :
1mm
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
300MHz
Case Code (Metric) :
Q Factor :
13
Series :
3640, Sigma Inductors
Shielding :
Unshielded
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
Unknown
Max Current Rating :
700mA
Min Operating Temperature :
-40°C
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
36401E1N5ATDF
TE Connectivity AMP Connectors 36401E1N5ATDF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD