355082RJT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
355082RJT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES 3550 82R 5%
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
82Ohm
Power (Watts) :
5W
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.433Lx0.197W 11.00mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
21 Weeks
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thick Film
Series :
3550, CGS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
355082RJT
TE Connectivity AMP Connectors 355082RJT
3550, CGS Series, Thick Film, 82Ohm, 5W, ±5%, -55°C~155°C