353VB3I135T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
353VB3I135T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 13.5000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
3.3V
Control Voltage-Max :
3.15V
Control Voltage-Min :
0.15V
Rise Time-Max :
8ns
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Fall Time-Max :
8ns
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
13.5MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
25mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
13.5MHz
Linearity :
10%
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±50ppm