3504G3A357RFTDF
Mfr.Part #
3504G3A357RFTDF
Description
3504G 3A 357R 1% 1K RL
Resistance :
357 Ohms
Power Rating :
6 W
Height - Seated (Max) :
0.023 (0.58mm)
Width :
3.1 mm
Tolerance :
1 %
Length :
6.3 mm
Height :
0.43 mm
Voltage Rating :
100 V
Packaging :
Reel
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
6W
Size / Dimension :
0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
Datasheets
3504G3A357RFTDF
3504 Series, Thin Film, 357 Ohms, 6W, 1 %, -55°C ~ 155°C