3504G3A1K27FTDF
Mfr.Part #
3504G3A1K27FTDF
Description
3504G 3A 1K27 1% 1K RL
Stock
995
In Stock :
995
Supplier Device Package :
2512
Size / Dimension :
0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
Width :
3.1 mm
Resistance :
1.27 kOhms
Voltage Rating :
100 V
Power Rating :
6 W
Power (Watts) :
6W
Length :
6.3 mm
Series :
3504
Height - Seated (Max) :
0.023 (0.58mm)
Tolerance :
1 %
Height :
0.43 mm
Packaging :
Cut Tape
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
3504G3A1K27FTDF
3504 Series, Thin Film, 1.27 kOhms, 6W, 1 %, -55°C ~ 155°C