3503G2B549RFTD
Mfr.Part #
3503G2B549RFTD
Description
3503G 2B 549R 1% 5K RL
Voltage Rating :
100 V
Power Rating :
2 W
Size / Dimension :
0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm)
Height :
0.43 mm
Resistance :
549 Ohms
Features :
Width :
1.55 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Length :
3.05 mm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
1 %
Series :
Height - Seated (Max) :
0.023 (0.58mm)
Datasheets
3503G2B549RFTD
3503 Series, Thin Film, 549 Ohms, 2W, 1 %, -55°C ~ 155°C