3503G2B1K47FTD
Mfr.Part #
3503G2B1K47FTD
Description
3503G 2B 1K47 1% 5K RL
Power Rating :
2 W
Resistance :
1.47 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Voltage Rating :
100 V
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
1 %
Height :
0.43 mm
Width :
1.55 mm
Length :
3.05 mm
Height - Seated (Max) :
0.023 (0.58mm)
Size / Dimension :
0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm)
Datasheets
3503G2B1K47FTD
3503 Series, Thin Film, 1.47 kOhms, 2W, 1 %, -55°C ~ 155°C