3483R-680M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3483R-680M
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 68UH 0.6MA 430MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
3.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Max DC Current :
490mA
DC Resistance (DCR) :
430mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating :
600μA
Packing Method :
TR, 13 INCH
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Current - Saturation :
0.60mA
Current Rating (Amps) :
0.6mA
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Material - Core :
Ferrite
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Radiation Hardening :
No
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Shielding :
No
Size / Dimension :
0.283Lx0.283W 7.20mmx7.20mm
Operating Temperature :
-20°C~85°C
JESD-609 Code :
e2
Test Frequency :
100kHz
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Series :
3483R
Type :
Wirewound
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn96.0Cu4.0)
Mount :
Surface Mount
Inductance :
68μH
Depth :
7.6mm
Number of Pins :
2
Package / Case :
2-SMD
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
3483R-680M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD