30LVD28-322V-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
30LVD28-322V-R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyschlag/Draloric
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2800PF 400VAC Y5U RADIAL
Manufacturer :
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead/Base Style :
Straight
Lead Pitch :
6.4008mm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Radial
Tolerance :
20%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
2.8nF
Height Seated (Max) :
14.097mm
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-30°C
Datasheets
30LVD28-322V-R
2.8nF Ceramic Capacitor 20% Radial
30LVD28-322V-R Overview
30LVD28-322V-R Features
30LVD28-322V-R Applications
There are a lot of Vishay
30LVD28-322V-R applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 1000PF 6KV Z5U RADIAL
    CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
    CAP CER 10000PF 3KV Y5V RADIAL
    CAP CER 0.1UF 400VAC Y5V RADIAL
    CAP CER 0.1UF 2KV Y5V RADIAL