30KPA78CAE3/TR13
Mfr.Part #
30KPA78CAE3/TR13
Description
TVS DIODE 78VWM 129VC P600
Product Category :
Number of Pins :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
234.9A
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Clamping Voltage :
129V
Voltage - Breakdown (Min) :
87.1V
Base Part Number :
30KPA78
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Peak Pulse Power :
30kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
129V
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Number of Bidirectional Channels :
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Bidirectional Channels :
1
Peak Pulse Current :
234.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V
Min Operating Temperature :
-55°C
Reverse Standoff Voltage :
78V