30KPA66A-HRA
Mfr.Part #
30KPA66A-HRA
Manufacturer
Littelfuse
Description
TVS DIODE 66VWM 107VC P600
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
283.2A
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Peak Pulse Power :
30kW
Polarity :
Unidirectional
Reverse Standoff Voltage :
66V
Configuration :
Single
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power Dissipation-Max :
8W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Elements :
1
Clamping Voltage :
107V
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Voltage - Breakdown (Min) :
73.7V
Number of Terminations :
2
Case Connection :
Isolated
Factory Lead Time :
18 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Power Line Protection :
No
Diode Element Material :
SILICON
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C TA
Peak Pulse Current :
283.2A