30KPA66-B
Mfr.Part #
30KPA66-B
Description
TVS DIODE 66VWM 112.35VC P600
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
283.2A
Packaging :
Bulk
Unidirectional Channels :
1
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
69.65V
Reverse Standoff Voltage :
66V
Polarity :
Unidirectional
Peak Pulse Current :
283.2A
Peak Pulse Power :
30kW
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Published :
Clamping Voltage :
112.35V