30KPA64CAE3/TR13
Mfr.Part #
30KPA64CAE3/TR13
Manufacturer
Microchip Technology
Description
TVS DIODE 64VWM 104VC P600
Manufacturer :
Microchip Technology
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
291.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Clamping Voltage :
104V
Reverse Standoff Voltage :
64V
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Voltage - Breakdown (Min) :
71.5V
Peak Pulse Power :
30kW
Number of Bidirectional Channels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supplier Device Package :
P600
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Bidirectional Channels :
1
Base Part Number :
30KPA64
Composition :
No
Contact Plating :
Tin
Peak Pulse Current :
291.3A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
104V