30KPA64A-HR
Mfr.Part #
30KPA64A-HR
Manufacturer
Littelfuse
Description
TVS DIODE 64VWM 104VC P600
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Case Connection :
Isolated
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
30000W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Polarity :
Unidirectional
Reverse Standoff Voltage :
64V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Published :
Peak Pulse Current :
291.3A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Series :
30KPA-HRA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Configuration :
Single
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
291.3A
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Operating Temperature :
-55°C~175°C TA
Power Dissipation-Max :
8W
Clamping Voltage :
104V
JESD-609 Code :
e3
Number of Elements :
1
Mounting Type :
Through Hole
Peak Pulse Power :
30kW
Voltage - Breakdown (Min) :
71.5V