30KPA58CE3/TR13
Mfr.Part #
30KPA58CE3/TR13
Manufacturer
Microchip Technology
Description
TVS DIODE 58VWM P600
Manufacturer :
Microchip Technology
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Type :
Zener
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V
Contact Plating :
Tin
Composition :
Zener
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
61.07V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supplier Device Package :
P600
Base Part Number :
30KPA58
Reverse Standoff Voltage :
58V
Peak Pulse Power :
30kW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
175°C