30KPA54CE3/TR13
Mfr.Part #
30KPA54CE3/TR13
Manufacturer
Microchip Technology
Description
TVS DIODE 54VWM P600
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Published :
Supplier Device Package :
P600
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Part Number :
30KPA54
Factory Lead Time :
11 Weeks
Reverse Standoff Voltage :
54V
Mounting Type :
Through Hole
Composition :
Zener
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Applications :
GENERAL PURPOSE
Contact Plating :
Tin
Peak Pulse Power :
30kW
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Package / Case :
P600, Axial
Bidirectional Channels :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
175°C
Voltage - Breakdown (Min) :
56.84V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ