30KPA54CAE3/TR13
Mfr.Part #
30KPA54CAE3/TR13
Manufacturer
Microchip Technology
Description
TVS DIODE 54VWM 91.4VC P600
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
331.5A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Composition :
Zener
Peak Pulse Current :
331.5A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
91.4V
Reverse Standoff Voltage :
54V
Type :
Zener
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Max Operating Temperature :
175°C
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
60.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Peak Pulse Power :
30kW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Supplier Device Package :
P600
Number of Bidirectional Channels :
1
Clamping Voltage :
91.4V
Base Part Number :
30KPA54
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW