30KPA39A-HR
Mfr.Part #
30KPA39A-HR
Manufacturer
Littelfuse
Description
TVS DIODE 39VWM 67.2VC P600
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Composition :
Through Hole
Supplier Device Package :
P600
Max Operating Temperature :
175°C
Reverse Standoff Voltage :
39V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TA
Peak Pulse Current :
450.9A
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
GENERAL PURPOSE
Series :
30KPA-HRA
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
450.9A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
67.2V
Voltage - Breakdown (Min) :
43.6V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
39V
Package / Case :
P600, Axial
Unidirectional Channels :
Clamping Voltage :
67.2V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Peak Pulse Power :
30kW
Number of Unidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW