30KPA288CA-HRA
Mfr.Part #
30KPA288CA-HRA
Manufacturer
Littelfuse
Description
TVS DIODE 288VWM 469.9VC P600
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Configuration :
Single
Peak Pulse Current :
64.5A
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
64.5A
Reverse Standoff Voltage :
288V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Dissipation-Max :
8W
Case Connection :
Isolated
Type :
Zener
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Form :
Wire
Package / Case :
P600, Axial
Diode Element Material :
SILICON
Peak Pulse Power :
30kW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Clamping Voltage :
469.9V
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
30000W
Power Line Protection :
No
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
Voltage - Breakdown (Min) :
321.7V
JESD-609 Code :
e3
Polarity :
Bidirectional
Operating Temperature :
-55°C~175°C TA
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Published :
Number of Terminations :
2
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW