30KPA280E3/TR13
Mfr.Part #
30KPA280E3/TR13
Manufacturer
Microchip Technology
Description
TVS DIODE 280VWM P600
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Published :
Base Part Number :
30KPA280
Peak Pulse Power :
30kW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Package / Case :
P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
280V
Reverse Standoff Voltage :
280V
Power Line Protection :
No
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
294.84V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
GENERAL PURPOSE
Unidirectional Channels :
1
Supplier Device Package :
P600
Composition :
Zener
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW