30KPA280CAE3/TR13
Mfr.Part #
30KPA280CAE3/TR13
Manufacturer
Microchip Technology
Description
TVS DIODE 280VWM 464VC P600
Manufacturer :
Microchip Technology
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
464V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
280V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
65.3A
Published :
Zener
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Clamping Voltage :
464V
Peak Pulse Power :
30kW
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
P600
Composition :
Zener
Max Operating Temperature :
175°C
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
312.8V
Base Part Number :
30KPA280
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Number of Bidirectional Channels :
1
Peak Pulse Current :
65.3A
Reverse Standoff Voltage :
280V
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW