30KPA258CA-HRA
Mfr.Part #
30KPA258CA-HRA
Description
TVS DIODE 258VWM 416.4VC P600
Voltage - Breakdown (Min) :
288.2V
Series :
30KPA-HRA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Not Applicable
Case Connection :
Isolated
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
72.8A
Configuration :
Single
JESD-609 Code :
e3
Diode Element Material :
SILICON
Clamping Voltage :
416.4V
Polarity :
Bidirectional
Bidirectional Channels :
1
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
30000W
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
Published :
ECCN Code :
EAR99
Peak Pulse Current :
72.8A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reverse Standoff Voltage :
258V
Number of Elements :
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Operating Temperature :
-55°C~175°C TA
Peak Pulse Power :
30kW
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Form :
Wire
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Dissipation-Max :
8W