30KPA216CA-HRA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
30KPA216CA-HRA
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
P600, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 216VWM 348.6VC P600
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
JESD-609 Code :
e3
Power Line Protection :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Peak Pulse Current :
86.9A
Factory Lead Time :
18 Weeks
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
30000W
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Mounting Type :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Power Dissipation-Max :
8W
Number of Elements :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Clamping Voltage :
348.6V
Polarity :
Bidirectional
Case Connection :
Isolated
Diode Element Material :
SILICON
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C TA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Type :
Zener
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
2
Terminal Form :
Wire
Peak Pulse Power :
30kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
86.9A
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Published :
Voltage - Breakdown (Min) :
241.3V