30KPA170C-B
Mfr.Part #
30KPA170C-B
Description
TVS DIODE 170VWM 288.75VC P600
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Series :
30KPA
Peak Pulse Power :
30kW
Clamping Voltage :
288.75V
Packaging :
Bulk
Reverse Standoff Voltage :
170V
Bidirectional Channels :
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
110.2A
Peak Pulse Current :
110.2A
Voltage - Breakdown (Min) :
179.46V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
JESD-609 Code :
e3
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ