30KPA132A-HRA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
30KPA132A-HRA
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
P600, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 132VWM 213VC P600
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Operating Temperature :
-55°C~175°C TA
Diode Element Material :
SILICON
Power Line Protection :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
142.3A
Peak Pulse Power :
30kW
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Published :
Polarity :
Unidirectional
Mounting Type :
Through Hole
Number of Elements :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
147.4V
Power Dissipation-Max :
8W
Applications :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
30KPA-HRA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Peak Pulse Current :
142.3A
Reverse Standoff Voltage :
132V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminations :
2
Configuration :
Single
Terminal Form :
Wire
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Type :
Zener
Package / Case :
P600, Axial
Case Connection :
Isolated
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Unidirectional Channels :
1
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
30000W
Clamping Voltage :
213V