30KESS6AFPWDM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
30KESS6AFPWDM
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KES 30A 1S NUT WYE 440VAC
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Termination Style :
Threaded Post (M5)
Inductance :
Voltage - Rated DC :
Approval Agency :
CSA, UL
Package :
Box
Mounting Type :
Chassis Mount
Current :
30 A
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Series :
KES
Applications :
GENERAL PURPOSE
Frequency - Operating :
50 ~ 60Hz
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Voltage - Rated AC :
440V
Configuration :
Single Stage
Datasheets
30KESS6AFPWDM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH