30CPQ045
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
30CPQ045
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Package / Case
TO-247-3
Datasheet
Download
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AD
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-247AD
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
45V
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1mA @ 45V
Package / Case :
TO-247-3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
540mV @ 15A
Diode Type :
Schottky
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature - Junction :
-55°C~150°C
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Packaging :
Tube
Datasheets
30CPQ045
SMC Diode Solutions 30CPQ045
Schottky Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -55°C~150°C TO-247-3 Through Hole