3094R-471GS
Mfr.Part #
3094R-471GS
Description
FIXED IND 470NH 590MA 140MOHM SM
Inductance :
470nH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
70
Tolerance :
±2%
Q @ Freq :
70 @ 25MHz
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
590mA
Frequency - Self Resonant :
190MHz
HTS Code :
Height :
3.56mm
Test Frequency :
25MHz
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Q Factor :
70
Current Rating :
590mA
Published :
Depth :
3.38mm
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Datasheets
3094R-471GS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD