3094R-393HS
Mfr.Part #
3094R-393HS
Description
FIXED IND 39UH 84MA 7 OHM SMD
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Q @ Freq :
65 @ 2.5MHz
Current Rating :
84mA
Test Frequency :
2.5MHz
Inductance :
39μH
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Height :
3.56mm
Q Factor :
65
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Special Feature :
RoHS Compliant
DC Resistance (DCR) :
7Ohm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
84mA
Tolerance :
±3%
Depth :
3.38mm
Datasheets
3094R-393HS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD