3094R-182HS
Mfr.Part #
3094R-182HS
Description
FIXED IND 1.8UH 260MA 720MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Max DC Current :
260mA
Test Frequency :
7.9MHz
Q @ Freq :
65 @ 7.9MHz
Height :
3.56mm
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Q Factor :
65
DC Resistance (DCR) :
720mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.38mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Current Rating :
260mA
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Tolerance :
±3%
Shielding :
Unshielded
Inductance :
1.8μH
Datasheets
3094R-182HS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD