3094R-154FS
Mfr.Part #
3094R-154FS
Description
FIXED IND 150UH 56MA 16 OHM SMD
DC Resistance (DCR) :
16Ohm Max
Height :
3.56mm
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Max DC Current :
56mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Pbfree Code :
yes
Special Feature :
RoHS Compliant
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
Current Rating :
56mA
Test Frequency :
790kHz
Depth :
3.38mm
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Q Factor :
40
Inductance :
150μH
Tolerance :
±1%
Datasheets
3094R-154FS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD