3094R-152FS
Mfr.Part #
3094R-152FS
Description
FIXED IND 1.5UH 290MA 570MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
570mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Current Rating :
290mA
Depth :
3.38mm
Test Frequency :
7.9MHz
Height :
3.56mm
Max DC Current :
290mA
Q Factor :
65
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Construction :
Epoxy Encapsulated
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Q @ Freq :
65 @ 7.9MHz
Inductance :
1.5μH
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
3094R-152FS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD