3094R-101KS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3094R-101KS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100NH 840MA 70MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±10%
Construction :
RECTANGULAR
Mount :
Surface Mount
Q Factor :
65
Material - Core :
Iron
Termination :
SMD/SMT
Published :
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e1
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag3.8Cu0.7)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
840mA
Current Rating :
840mA
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Q @ Freq :
65 @ 50MHz
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Packing Method :
TR, 13 INCH
Shielding :
No
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
100nH
Number of Terminations :
2
Frequency - Self Resonant :
570MHz
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Case/Size Code :
Height :
3.56mm
Series :
3094R
Test Frequency :
50MHz
Depth :
3.38mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
2
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
2-SMD
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
3094R-101KS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD